روحانی: افزایش قیمت کالا ها بویژه اقلام ضروری مردم پذیرفتنی نیست

به گزارش تور ارمنستان، رئیس جمهور گفت: افزایش قیمت کالا ها به ویژه اقلام ضروری مردم به هیچ وجه پذیرفتنی نیست و وزارت صمت موظف است با جدیت نسبت به کنترل قیمت ها و ممانعت از افزایش قیمت آن ها اقدام کند.

روحانی: افزایش قیمت کالا ها بویژه اقلام ضروری مردم پذیرفتنی نیست

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، حسن روحانی روز سه شنبه در دویست و سی ویکمین جلسه ستاد هماهنگی مالی دولت پس از ارائه گزارش از شرایط قیمت کالا های اساسی و اقلام مصرفی و ضروری مردم و اقدامات اجرا شده برای حفظ تعادل در قمیت از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، بر مصوبه دولت بر کنترل و جدیت در عدم افزایش قیمت ها تاکید نمود.

وی ادامه داد: دولت صریحا تاکید و اعلام نموده است افزایش قیمت کالا ها به ویژه اقلام ضروری مردم به هیچ وجه پذیرفتنی نیست و وزارت صنعت، معدن و تجارت موظف است با جدیت و با هماهنگی دستگاه های ذیربط، (اصناف و فراوری گنندگان) نسبت به کنترل قیمت ها و ممانعت از افزایش آن ها اقدام کند و مانع از فشار مضاعف به زندگی و معیشت مردم در شرایط کنونی مالی گردد.

در ادامه این جلسه شرایط عرضه و تقاضای رمز ارز ها در اقتصاد ایران مورد بحث و آنالیز نهاده شد و بانک مرکزی گزارشی از شرایط فراوری وتبادل رمزارز ها در اقتصاد ایران را ارایه کرد.

رئیس جمهور درباره فعالیت ها در حوزه ارز دیجیتال و رمز ارز ها با تاکید بر ضرورت حفظ و حمایت از منافع ملی در این حوزه، گفت: امروزه برنامه هوشمندسازی اقتصاد یک الزام محیطی است و باید نسبت به الزامات حقوقی و فنی این موضوع با دقت و حساسیت عمل کرد و برای تدوین راهبرد پویا در این حوزه و نقش آن در اقتصاد کلان کشور اقدامات لازم انجام گردد.

روحانی با تاکید بر ضروری بودن آگاهی مردم در این حوزه و اجتناب از ورود غیرکارشناسانه در این حوزه با توجه به مخاطرات قابل توجه در حوزه مبادلات رمزارزها، توضیح داد: باید برای قانونمند شدن فعالیت رمز ارز ها و صیانت از سرمایه مردم در این حوزه هرچه زودتر چاره اندیشید و قوانین و دستورالعمل های لازم را وضع و ابلاغ کرد.

وی با اشاره به پدیده جدید رمز ارز ها و اقتضائات و الزامات آن اضافه نمود: دستگاه های مسئول در حوزه بازار سرمایه با همکاری رسانه ها و فضای مجازی در زمینه اطلاع رسانی، آموزش و آگاهی بخشی مردم نسبت به این پدیده و دستورالعمل ها و قوانین آن فعالیت موثر داشته باشند.

رئیس جمهور اعلام کرد: فراوری رمزارز تا انتها شهریور ماه اکیدا ممنوع است و وزارت خانه های اطلاعات، ارتباطات و فناوری اطلاعات و نیرو مسئول برخورد و قطع برق این مراکز هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 تیر 1400 بروزرسانی: 5 تیر 1400 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 1075

به "روحانی: افزایش قیمت کالا ها بویژه اقلام ضروری مردم پذیرفتنی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روحانی: افزایش قیمت کالا ها بویژه اقلام ضروری مردم پذیرفتنی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید