روحانی: زمینه های فراوانی برای گسترش همکاری های ایران و نروژ وجود دارد

به گزارش تور ارمنستان، رئیس جمهور گفت: زمینه های فراوانی برای گسترش همکاری های ایران و نروژ در عرصه های اقتصادی، علمی و فناوری وجود دارد.

روحانی: زمینه های فراوانی برای گسترش همکاری های ایران و نروژ وجود دارد

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، حسن روحانی روز سه شنبه هنگام دریافت استوارنامه سیگو الدتومین هائوگر سفیر جدید نروژ در کشورمان، گفت: روابط دو کشور همواره صمیمی و محبت آمیز بوده و در مصاحبه های مقامات دو کشور نیز همواره بر وجود زمینه های فراوان همکاری در عرصه های مالی، علمی و فناوری و نیز گسترش تعاملات و روابط دو جانبه تأکید شده است.

وی با اشاره به حمایت مؤثر نروژ از برجام، گفت: فرصت حضور نروژ در شورای امنیت سازمان ملل متحد فرصتی مغتنم برای تقویت چندجانبه گرایی و گسترش همکاری جهانی در زمینه صلح و ثبات در عرصه بین الملل است.

سیگو الدتومین هائوگر سفیر جدید نروژ نیز در این دیدار با تشکر از حمایت کشورمان از عضویت نروژ در شورای امنیت سازمان ملل متحد، گفت: نروژ همواره حمایت قاطع خود را از برجام اعلام کرده و از شرکای ساز و کار مالی اینستکس است و با وجود تغییر شرایط عرصه بین المللی در سال های اخیر همواره تلاش کرده شریکی قابل اعتماد در زمینه چندجانبه گرایی در جهان باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 آبان 1399 بروزرسانی: 13 آبان 1399 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 634

به "روحانی: زمینه های فراوانی برای گسترش همکاری های ایران و نروژ وجود دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روحانی: زمینه های فراوانی برای گسترش همکاری های ایران و نروژ وجود دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید