روزانه چند هزار تن پسماند ساختمانی در تهران فراوری می گردد؟ ، تبدیل نخاله های ساختمانی به کفپوش خیابان ها

به گزارش تور ارمنستان، روزانه سه هزار و 300 تن از نخاله و پسماند ساختمانی تولیدشده در تهران در راستای اجرای طرح کاهش پسماند و حفظ محیط زیست به شن و ماسه تبدیل می گردد تا برای کفسازی، آسفالت و پیاده روسازی معابر مورد استفاده قرار گیرد.

روزانه چند هزار تن پسماند ساختمانی در تهران فراوری می گردد؟ ، تبدیل نخاله های ساختمانی به کفپوش خیابان ها

جهت دریافت خدمات آلاچیق بتنی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش تور ارمنستان، صدرالدین علیپور، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با بیان اینکه پسماندهای ساختمانی و عمرانی از سال ها پیش یکی از پسماندهای پر دردسر شهری محسوب می شوند، گفت: در شهر تهران روزانه حدود 50 هزار تن پسماند ساختمانی و عمرانی فراوری می گردد که این حجم با رونق ساخت و ساز مسکن در بعضی از فصول، افزایش پیدا می نماید.

وی با بیان اینکه مدیریت ضایعات ساختمانی یکی از راه های مؤثر در حل معضلات زیست محیطی و مالی مربوط به موضوع پسماند است، اضافه نمود: سازمان مدیریت پسماند کوشش می نماید با برنامه ریزی برای ایجاد کارخانه های تبدیل ضایعات و نخاله های ساختمانی به محصولاتی مانند شن، بلوک، جدول، نیوجرسی و کف پوش، نه تنها نگرانی های محیط زیستی در این زمینه را کاهش دهد، بلکه با بازگشت دوباره این محصولات فراوریی به شهر و استفاده مجدد از آن ها، چرخه بازیافت را تکمیل کند.

علیپور در ادامه با اشاره به اینکه پسماندهای ساختمانی، پس از جمع آوری برای تبدیل به ماسه، قلوه سنگ، شن و خاکهای باغچه ای به کارخانه منتقل می شوند تا در امور مربوط به باغبانی و زراعی و پرکردن گودال ها و آسفالت ها استفاده شوند، گفت: پسماندهای ساختمانی و عمرانی که پیش از این یکی از پسماندهای پردردسر شهری محسوب می شدند، از این پس بازیافت و به محصولاتی همچون بلوک، جدول، نیوجرسی و کف پوش تبدیل شده و باعث ایجاد درآمد خواهند شد.

این مقام مسئول، بازیافت مصالح ساختمانی را عامل مهمی در راستای حفظ منابع دانست و تاکید نمود: طرح کاپ (کاهش پسماند) به همه بخش های مدیریت پسماند تعلق دارد؛ طرحی که اجرای آن در کنار پیامدهای زیست محیطی و بهداشتی، به نفع اقتصاد کشور نیز خواهد بود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 160

به "روزانه چند هزار تن پسماند ساختمانی در تهران فراوری می گردد؟ ، تبدیل نخاله های ساختمانی به کفپوش خیابان ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزانه چند هزار تن پسماند ساختمانی در تهران فراوری می گردد؟ ، تبدیل نخاله های ساختمانی به کفپوش خیابان ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید