علت دیر زبان باز کردن بچه ها چیست؟

به گزارش تور ارمنستان، علت دیر زبان باز کردن بچه ها از تاخیر ساده تا یک مشکل پزشکی می تواند متفاوت باشد.

علت دیر زبان باز کردن بچه ها چیست؟

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگار ، بعضی از بچه ها از تأخیر در گفتار و نیز عدم توانایی در برقراری ارتباط با اطرافیانشان رنج می برند و به گفته یک متخصص گفتار درمانی آلمانی تأخیر در صحبت کردن بچه ها علت مشخصی ندارد.

این متخصص گفتار درمانی اظهار کرد: مسئله به سطح آموزشی و فرهنگی والدین و یا میزان داستان خواندن والدین برای بچه ها ارتباط ندارد.

او در ادامه شرح داد: در صورتی که دانش زبانی یک کودک در طول دو سال اول زندگی کمتر از 50 کلمه باشد و نتواند جملات دو کلمه ای بسازد، می توان این مسئله را دیر زبان باز کردن به حساب آورد.

او همچنین گفت: علت این مسئله به مشکل شنوایی یا اختلال های دیگر باز می شود. در این مورد باید در مقام نخست با پزشک مشاوره کرد تا هیچ علت اندامی در میان نباشد.

این متخصص گفتار درمانی در ادامه اضافه کرد: ثروت زبانی کودک تا 18 ماهگی باید به طور متوسط بین 50 تا 150 کلمه باشد و در سه سالگی، بچه ها می توانند جملاتی متشکل از چند کلمه را بسازند و قادر هستند تا هرآنچه را که می خواهند، بیان نمایند.

در کنار گفتار درمانی، والدین می توانند با خواندن داستان هایی در قالب گفت وگو، با در نظر دریافت جنبه روانی کودک و با صبر و فشار نیاوردن و یا توبیخ او، به بچه ها یاری نمایند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 25 آبان 1399 بروزرسانی: 25 آبان 1399 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 662

به "علت دیر زبان باز کردن بچه ها چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علت دیر زبان باز کردن بچه ها چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید