فوت 11 مسافر تهرانی در بابل طی سفر به مازندران

به گزارش تور ارمنستان، خبرنگاران/مازندران رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل از فوت 11 تهرانی که اواخر اسفند به مازندران سفر نموده بودند، در بیمارستان های این شهرستان اطلاع داد.

فوت 11 مسافر تهرانی در بابل طی سفر به مازندران

دکتر سید فرزاد جلالی شامگاه امروز چهارشنبه 6 فروردین ماه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه تا به امروز هزار و 800 بیمار مشکوک و کرونایی در بیمارستان های شهرستان بابل بستری شده اند، اظهار کرد: در حال حاضر 300 بیمار مشکوک بستری هستند.

وی توضیح داد: 30 بهمن ماه 98 اولین بیمار کرونایی در استان مازندران در شهر بابل تشخیص داده شد و بلافاصله تجهیز بیمارستان میناگر را آغاز کردیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل با بیان اینکه با افزایش تعداد بیماران، بیمارستان های روحانی، یحیی نژاد و شهید بهشتی نیز به مجموعه اضافه شدند، گفت: خوشبختانه در عرض چند روز توانستیم کمبودها را تا حد زیادی مرتفع کنیم؛ ماسک و پوشش محافظتی پرسنل برای ما اولویت اصلی است و خواهد بود.

دکتر جلالی اظهار داشت: در این مدت 11 هزار بیمار سرپایی را مدیریت کردیم، خیلی از این افراد دچار بیماری کرونا نبودند، بعضی بیماری های ویروسی و غیر ویروسی دیگر داشتند و بعضی نیز که احتمال کرونا داشته اما علائم خفیف بود و به صورت سرپایی درمان شدند و آن هایی که طبق راهنماهای علمی ضرورت برای بستری داشتند، نیز بستری شدند.

وی با اشاره به اینکه تا امروز هزار و 815 تن بستری شدند و تعداد زیادی از آن ها بهبود و ترخیص شدند، اضافه کرد: درصد آمار فوتی های ما تقریبا معادل میانگین کشوری است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل ادامه داد: بیماران بدحال ارجاعی از سایر شهرهای استان هم زیاد داشتیم به طور مثال از 9 مادر باردار کرونایی 5 نفر غیر بابلی بودند که همگی در اتاق زایمان ویژه بیماران کرونایی که از روزهای اول آماده نموده بودیم، زایمان کردند.

دکتر جلالی بیان نمود: مشکل ما این بوده که بعضی از بیماران خارج از شهرستان می آیند و ما باید (البته با افتخار) آن ها را هم پوشش درمانی دهیم.

وی گفت: آخرین آمار بستری ما حدود 300 نفر است که در طول روز حدود 40 الی 50 نفر ترخیص شده و کمتر از این تعداد نیز بستری می شوند.

نگران موج دوم شیوع بیماری هستیم

رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل با بیان اینکه در 5 الی 6 روز اخیر آمار ما رو به کاهش بود، توضیح داد: ما نگران موج دوم بیماری هستیم، پیش بینی می گردد درگیر موج دوم شویم که بستگی به رعایت کردن مردم دارد.

دکتر جلالی اظهار داشت: در سیستم بهداشتی و درمانی 20 الی30 درصد کنترل بیماری به ما مربوط می گردد و حدود 70 الی 80 درصد مربوط به سازمان هایی می گردد که می توانند دخالت بارزی در پیشگیری از سرایت داشته باشند.

وی اظهار کرد: بهتر است تعطیلی اصناف را با جدیت و نظارت بیشتر ادامه و پایش دائمی داشته باشیم که هیچ مغازه ای به غیر از اصناف مجاز باز نباشند و مسافرین نیز به سفر نروند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل با اشاره به اینکه مردم در 2 هفته پیش رو رفت وآمد نداشته باشند، یادآور شد: مردم شب نشینی و دورهمی ها را تعطیل و مطلقا به بیرون نیایند، با ادارات نیز هماهنگی های خوبی شده است که کارمندان را به یک سوم تقلیل دهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 292

به "فوت 11 مسافر تهرانی در بابل طی سفر به مازندران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فوت 11 مسافر تهرانی در بابل طی سفر به مازندران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید