مقام قرقیز: تا به امروز دموکراسی واقعی در قرقیزستان وجود نداشته است

به گزارش تور ارمنستان، معاون نخست وزیر قرقیزستان گفت: با وجود این که تا به امروز نظام حکومتی پارلمانی بوده است اما دموکراسی واقعی در این کشور وجود نداشته است.

مقام قرقیز: تا به امروز دموکراسی واقعی در قرقیزستان وجود نداشته است

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در بیشکک، عادل بایسال اف معاون نخست وزیر قرقیزستان در رابطه با تغییر کابینه وزیران این کشور خاطر نشان کرد که تا حالا دموکراسی پارلمانی واقعی در قرقیزستان وجود نداشت و برای جلوگیری از این امر، سادیر جباراف توجه خود را به سمت ریاست جمهوری معطوف کرد.

معاون نخست وزیر گفت: ما قبلاً یک رئیس جمهور ارشد و 120 نماینده پارلمانی که مانند رئیس جمهور بودند، داشتیم. آنها کشور را به چندین قسمت تقسیم نموده بودند. دولت وقت نداشت آن طوری که باید کار انجام دهد و صرفا خواسته های 120 نماینده مجلس و طلب رهبران پنج جناح را برآورده می کرد.

وی در ادامه سخنان خود اضافه نمود: پس از انتخاب رئیس جمهور نو در امسال وی حکومت این کشور را از پارلمانی به ریاست جمهوری تبدیل نموده است تا این نابهنجاری را متوقف کند. قرقیزستان با اینکه همواره تعریف می شد که دارای یک دموکراسی پارلمانی است اما در واقع چنین نبوده است.

گفتنی است که در هفته قبل، رئیس جمهور قرقیزستان بر اساس قانون گذاری نو، کابینه وزیران را تعطیل نموده و به جای آن، وزیران نو را منصوب نموده است.

در ترکیب نو کابینه وزیران به پیشنهاد جباراف ، آکیل بیک جبارف جایگزین الغ بیک معروف اف نخست وزیر سابق شد و عادل بایسال اف سفیر قرقیزستان در انگلستان به عنوان معاون نخست وزیر در امور اجتماعی منصوب شد.

انتهای پیغام/.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 15 آبان 1400 بروزرسانی: 15 آبان 1400 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 1253

به "مقام قرقیز: تا به امروز دموکراسی واقعی در قرقیزستان وجود نداشته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقام قرقیز: تا به امروز دموکراسی واقعی در قرقیزستان وجود نداشته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید