مهلت 2 ماهه به اروپا برای اجرای تعهدات مالی ، توقف اجرای دواطلبانه پروتکل های الحاقی در صورت عدم همکاری

به گزارش تور ارمنستان، نایب رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به تصویب طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها گفت: اگر اروپایی ها تا 2 ماه آینده تکالیف خود را در حوزه بانکی و مالی و خرید نفت به ایران انجام ندهند، دولت باید اجرای دوطلبانه پروتکل الحاقی را متوقف کند.

مهلت 2 ماهه به اروپا برای اجرای تعهدات مالی ، توقف اجرای دواطلبانه پروتکل های الحاقی در صورت عدم همکاری

با ما سفر کنید و با تور گردشگری اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران از فارس، عباس مقتدایی خوراسگانی، نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی امروز (دوشنبه 10 آذر) در برنامه سلام صبح بخیر رادیو ایران درباره طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها گفت: روز گذشته در مجلس شورای اسلامی طرحی تصویب شد که براساس آن باید اقداماتی برای صیانت از حقوق ملا ایران انجام گردد که 9 ماده قانونی دارد و بعد از تصویب دو فوریت آن در مجلس، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ماموریت پیدا کرد، مفاد آن را آنالیز و اصلاحات مورد نظر را انجام دهد.

وی ادامه داد: طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها در قالب 9 ماده به هیئت رییسه مجلس تقدیم شده است تا در دستور کار صحن قرار بگیرد.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس توضیح داد: اگر کشورهای اروپایی که در زمینه های بانکی و مالی و خرید نفت به ایران متعهد بودند، تا 2 ماه آینده تکالیف خودشان را انجام ندهند، دولت به خروج از همکاری پروتکل الحاقی موظف است.

وی گفت: در طول سال های گذشته برای حسن نیت و همکاری با آژانس بین المللی انرژی اتمی بعضی نظارت ها و بازدیدها را پذیرفته بودیم و ما تکالیفی را انجام دادیم اما آنها به تعهدات خودشان عمل نکردند.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس ادامه داد: این زمان 2 ماهه برای این داده شده تا اگر واقعا می خواهند به تعهدات عمل نمایند فرصتی داشته باشند وگرنه موضوع خروج از پروتکل الحاقی را اعلام کردیم.

وی اعلام نمود: اینکه با رویکرد دد منشانه دشمن دست به ترور می زند نشان از عجز دشمن در برابر توانایی های دانشمندان ایرانی و موفقیت های بی شمار دانشمندان دارد. در حوزه هایی نظیر رادیو داروها و هوافضا خوب پیش می رویم و دشمن نمی تواند پیشرفت ایران را تحمل کند.

مقتدایی در خاتمه خاطر نشان کرد: قویتر شدن ایران در عرصه های مختلف با اعتماد به نفسی که در ملت ایران وجود دارد باید پیشرفت کشور را تداوم بدهیم.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 6 دی 1399 بروزرسانی: 6 دی 1399 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 747

به "مهلت 2 ماهه به اروپا برای اجرای تعهدات مالی ، توقف اجرای دواطلبانه پروتکل های الحاقی در صورت عدم همکاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهلت 2 ماهه به اروپا برای اجرای تعهدات مالی ، توقف اجرای دواطلبانه پروتکل های الحاقی در صورت عدم همکاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید