پمپئو: دولت ترامپ در آستانه اثبات نشت کووید-19 از آزمایشگاه ووهان بود

به گزارش تور ارمنستان، وزیر امور خارجه سابق آمریکا مدعی شد که دولت ترامپ به اثبات اینکه کووید-19 از یک آزمایشگاه در چین به بیرون درز کرد، نزدیک شده بود.

پمپئو: دولت ترامپ در آستانه اثبات نشت کووید-19 از آزمایشگاه ووهان بود

مایک پامپئو، وزیر خارجه دولت ترامپ در مصاحبه با فاکس نیوز مدعی شد که کوهی از شواهد برای پشتیبانی از ادعاهایی مبنی بر اینکه موسسه ویروس شناسی ووهان به شکل مصنوعی این ویروس کشنده را ایجاد کرد، وجود داشت.

پامپئو تاکید نمود: ما واقعا ایده خوبی از آنچه در آنجا رخ داده، داریم. شواهد زیادی هست که نشان میدهد نشت ویروس از موسسه ویروس شناسی ووهان رخ داده است.

این وزیر خارجه دوره ترامپ اضافه کرد: انبوهی از شواهد به ارتفاع صد فوت وجود دارد و من اطمینان زیادی دارم که مساله همین است. ما خیلی سخت حزب کمونیست چین را تحت فشار قرار دادیم، آن هم نه فقط از طرف وزارت خارجه، بلکه از سوی مراکز پیشگیری و کنترل بیماریها و دیگران.

پامپئو گفت: کاخ سفید ترامپ در این مورد جدیت داشت و به وضوح نشان داد که هزینه واقعی برای دولت چین خواهد داشت.

دولت بایدن به نهادهای اطلاعاتی آمریکا دستور داده تا این ادعاها که ویروس کشنده کرونا به عنوان بخشی از تحقیقات دستیابی به عملکرد برای ایجاد عفونت در انسان به وسیله ژنتیک مهندسی شده و سپس به طور تصادفی آزاد شده و توسط کارکنان آزمایشگاهی به مردم منتقل شده است، آنالیز نمایند.

پامپئو مدعی شد که در دوران ریاست ترامپ، آمریکا بسیار نزدیک به این بود که بتواند برای آنچه واقعاً رخ داده است پرونده ای بسازد. او گفت: ما اکنون به حد کافی میدانیم. لاپوشانی ادامه دارد و اکنون زمان پاسخگویی است.

وزیر خارجه پیشین آمریکا در پاسخ به اینکه آیا فکر میکند ویروس کرونا از موسسه ویروس شناسی ووهان به بیرون آمده است، گفت: بله، همینطور است.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 15 تیر 1400 بروزرسانی: 15 تیر 1400 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 1093

به "پمپئو: دولت ترامپ در آستانه اثبات نشت کووید-19 از آزمایشگاه ووهان بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پمپئو: دولت ترامپ در آستانه اثبات نشت کووید-19 از آزمایشگاه ووهان بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید