کرملین: غرب در دشمن جلوه دادن روسیه مرتکب اشتباه شده است

به گزارش تور ارمنستان، سخنگوی کرملین در تفسیر ادعای انگلیس درباره تهدید بودن روسیه، گفت: غربی ها در ارزیابی خود از مسکو دچار اشتباه شده، روسیه هرگز تهدیدی برای کسی نبوده و همیشه خواهان روابطی متقابلاً سودمند با همه کشورهاست.

کرملین: غرب در دشمن جلوه دادن روسیه مرتکب اشتباه شده است

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری اینترفکس، دیمیتری پسکوف سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه به تفسیر راه چاره جدید سیاست دفاعی و خارجی انگلیس پرداخت که طبق اطلاعات رسانه های گروهی در لندن، روسیه در آن اصلی ترین تهدید برای این کشور معرفی شده است.

پسکوف در جمع خبرنگاران، با تأکید بر اینکه رهبران کشورهای غربی که روسیه را یک تهدید فعال و دشمن ارزیابی می نمایند، دچار اشتباه می شوند، گفت: مسلماً چنین تمایلی برای رویارویی مستقیم با روسیه تنها می تواند باعث تأسف و البته منجر به نگرانی گردد.

سخنگوی کرملین شرح داد: چنین برخوردی که مقامات لندن انتخاب نموده اند، هیچ ارتباطی با شرایط واقعی در عرصه بین المللی ندارد. چرا که روسیه هرگز با هیچ کشوری دشمنی ننموده و تهدیدی علیه سایر کشورها بوجود نیاورده است. برعکس، رئیس جمهور ولادیمیر پوتین بارها اعلام نموده که روسیه خواهان عادی سازی و توسعه روابط خوب و متقابلاً سودمند با همه کشورهای دنیا است و ما تمایلات مثبت خود را نشان می دهیم و بقیه مسائل به انتخاب شرکای خارجی ما بستگی دارد.

لازم به یادآوری است، روز یکشنبه روزنامه ساندی تایمز لندن با استناد به یک گزارش محرمانه مربوط به سیاست خارجی، امنیتی و دفاعی نوشت که بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس قرار است روسیه را بزرگترین تهدید برای این کشور معرفی کند.

در همان روز، در کمیته امور دفاعی مجلس انگلیس اعلام شد که توان بالقوه درگیری نظامی احمتمالی با روسیه، ممکن است به نفع این کشور تمام نگردد. بر اساس اطلاعات وزارت دفاع انگلیس، بسیاری از تجهیزات نظامی در این کشور بیشتر از 30 سال است که مورد استفاده قرار گرفته و قابلیت اطمینان بسیار کمی دارند، در حالیکه نیروهای مسلح روسیه به سرعت در حال مدرنیزه سازی و دریافت انواع سلاح های نظامی جدید هستند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 فروردین 1400 بروزرسانی: 25 فروردین 1400 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 958

به "کرملین: غرب در دشمن جلوه دادن روسیه مرتکب اشتباه شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرملین: غرب در دشمن جلوه دادن روسیه مرتکب اشتباه شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید