کلیات لایحه اصلاحیه بودجه 1400 تصویب شد

به گزارش تور ارمنستان، پس از کشمکش های فراوان بلاخره نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز، کلیات لایحه اصلاحیه بودجه 1400 را به تصویب رساندند.

کلیات لایحه اصلاحیه بودجه 1400 تصویب شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی کلیات لایحه اصلاحیه بودجه سال 1400 را با 211 رای موافق و 28 مخالف و 6 ممتنع تصویب کردند.

لازم به ذکر است، نمایندگان 14 بهمن ماه، کلیات لایحه بودجه سال 1400 را با 99 رأی موافق، 148 رأی مخالف و 12 رأی ممتنع از مجموع 261 نماینده حاضر در مجلس رد کردند و بر این اساس دولت روز گذشته لایحه اصلاحیه بودجه سال 1400 را تقدیم مجلس کرد.

پیش از جلسه علنی امروز نمایندگان در جلسه غیر علنی به آنالیز لایحه پرداخته بودند. به نظر می رسد مجلس به این نتیجه رسید که کلیات را تصویب کند و سپس در کمیسیون تلفیق آن را دوباره اصلاح نماید.

در جریان آنالیز لایحه هم بسیاری از نمایندگان تاکید کردند که چاره ای جز تصویب کلیات لایحه ندارند. کاظم دلخوش نماینده صومعه سرا گفت: کار بودجه به جایی رسیده که حتی اگر به موقع در کمیسیون تلفیق رأی بیاورد، باز هم در آستانه خاتمه سال قرار می گیریم، لذا نباید بیش از این وقت را تلف کنیم. باید قبول کرد که در حال حاضر هیچ راهی جز تایید کلیات بودجه نداریم.

شمس الدین حسینی عضو کمیسیون برنامه هم اظهار کرد: تایید کلیات به معنای تایید جزئیات نیست، بنابراین باید در وهله اول کلیات مورد تایید قرار گیرد تا بتوان با دقت جزئیات را مورد آنالیز قرار داد.

به این ترتیب تصویب کلیات به معنای خاتمه یافتن اختلاف بودجه ای میان مجلس و دولت نیست و باید دید که کمیسیون تلفیق با لایحه جدید چه می نماید. بعضی نمایندگان پیشتر گفته بودند که دولت در لایحه اصلاح قالب توجهی ایجاد نکرده است.

عده ای از نمایندگان از جمله مصطفی میرسلیم مخالف تصویب کلیات لایحه بودند. او گفت: این بودجه، بودجه فساد زاست. کسانی که می خواهند از کلیات بودجه دفاع نمایند توجه داشته باشند که ما نباید اجازه بدهیم بودجه ای که باعث افزایش فساد در کشور می گردد به بهانه اینکه نمی دانیم سرنوشت کشور چه خواهد شد، بودجه را به سرنوشت افزایش فساد پیش ببریم. دولت باید خودش اصلاحات لازم را انجام دهد.

نماینده مردم تهران گفت: دولت به شدت با پیشنهادات تلفیق مخالفت کرد، خب شما چطور می خواهید حساب کنید که چنین دولتی بخواهد مجری اصلاحات کمیسیون تلفیق بگردد؟ دولت قطعاً مجری اصلاحات شما نخواهد بود و نهایتاً کار خودش را خواهد نمود و دست شما هم بسته خواهد بود. امکان اینکه بتوانید اصلاح کنید نخواهید داشت و در نتیجه بر مسائل کشور افزوده خواهد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 23 اسفند 1399 بروزرسانی: 23 اسفند 1399 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 892

به "کلیات لایحه اصلاحیه بودجه 1400 تصویب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلیات لایحه اصلاحیه بودجه 1400 تصویب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید