رضایی: ایران گام های بعدی در کاهش تعهدات برجامی را برمی دارد، غربی ها توخالی هستند

به گزارش تور ارمنستان، رئیس کمیته هسته ای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این که قطعا جمهوری اسلامی ایران در صورت عمل نکردن غربی ها به تعهدات شان گام بعدی را برخواهد داشت، گفت: اگر غربی ها می توانستند از مکانیزم ماشه استفاده نموده و یا پرونده ایران را به شورای امنیت می فرستادند آنها دیگر ابزار قدرتی در شورای امنیت ندارند چون چین و روسیه با آنها همراهی نمی کند.

رضایی: ایران گام های بعدی در کاهش تعهدات برجامی را برمی دارد، غربی ها توخالی هستند

محمد ابراهیم رضایی در گفت وگو با تور ارمنستان، در واکنش به تهدیدات بعضی کشورهای اروپایی در خصوص استفاده از مکانیزم ماشه و یا فرستادن پرونده ایران به شورای امنیت، اظهار کرد: بعد از این که اروپایی ها به تعهدات خود عمل نکردند عملا ایران از مزایای برجام محروم ماند لذا راهی ندارد جز این که تعهدات خود را کاهش دهد. ایران همه تعهداتش را انجام داد، ولی آنها هیچ کدام از تعهداتشان را انجام ندادند. آنها نمی توانند کار بیشتری مقابل ما انجام دهند چون اعضاء هماهنگ نبوده و روسیه و چین مشی اروپایی ها را قبول ندارند.

وی اظهار داشت: سیاست اروپایی ها و غربی ها دیگر نمی تواند برای ایران کارساز باشد آنها اگر تاکنون می توانستند از مکانیزم ماشه استفاده می کردند می دانند که با این کار هم به اهدافشان نمی رسند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید نمود: اگر غربی ها به تعهد خود عمل ننمایند قطعا جمهوری اسلامی ایران گام بعدی را برخواهد داشت و اینقدر این شرایط را استمرار می دهد تا ما همپای اروپایی ها شویم البته در این کار هم تدبیر داشته و می دانیم چطور از ابزارهایمان استفاده کنیم که سوژه ای به آنها ندهیم و در عین حال به اهداف مان برسیم. گام چهارم به شدت برای آنها گران تمام شد. حتما گام های بعدی را بر می داریم و آنها هم هیچ کاری از دست شان بر نمی آید.

وی تاکید نمود: باید به باوری در کشور برسیم که نباید روی غربی ها حساب باز کرد، غربی ها از آنچه ما فکر می کردیم خیلی توخالی تر شدند و دیگر انسجام و آینده ای برایشان متصور نیست که بخواهند با همه ظرفیت شان علیه ما دشمنی نمایند. باید به سمت قطع امید و قطع رابطه کامل با آنها رویم و مناسباتمان را به سمت شرق، آسیا و آفریقا توسعه دهیم. اگر از آنها به صورت کامل بی احتیاج شویم تغییر رویه می دهند. ان شاءالله باب همین میزان رابطه هم بسته گردد.

رضایی در انتها در واکنش به تهدید اروپایی ها برای فرستادن پرونده ایران به شورای امنیت، اظهار کرد: اگر می توانستند این کار را انجام می دادند. به نظرم در شورای امنیت ابزار قدرتی با آنها نیست. در گذشته چینی ها و روس ها آنها را همراهی می کردند، ولی دیگر آنها همراه نیستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 49

به "رضایی: ایران گام های بعدی در کاهش تعهدات برجامی را برمی دارد، غربی ها توخالی هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رضایی: ایران گام های بعدی در کاهش تعهدات برجامی را برمی دارد، غربی ها توخالی هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید