عامل فروش داروهای شیمی درمانی تقلبی دستگیر شد

به گزارش تور ارمنستان، رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات مرکز از دستگیری فردی که داروهای تقلبی شیمی درمانی را در فضای مجازی خرید و فروش می کرد خبر داد و گفت: در همین ارتباط بیش از 300 قلم داروی غیرقابل استفاده از محل اختفای متهم کشف و ضبط شد.

عامل فروش داروهای شیمی درمانی تقلبی دستگیر شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، سرهنگ داود معظمی گودرزی افزود: فردی به پلیس فتا تهران بزرگ مراجعه و مدعی شد در فضای مجازی اقدام به خرید داروی شیمی درمانی کرده و زمانی که جهت استفاده آن با پزشک مشورت کرده متوجه شده دارو ها فاسد است.

وی ادامه داد: شاکی در ادامه اظهارات خود گفت با توجه به نیاز فرزندم به دارو های شیمی درمانی، در فضای مجازی جستجو کردم و با شخصی ناشناس در این خصوص آشنا شدم و پس از واریز وجه و دریافت دارو ها با بررسی پزشک مشخص شد دارو ها به هیچ نام قابل استفاده نیست.

معظمی گودرزی ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا مرکز تحقیقات خود را آغاز کردند و با بهره گیری از روش های علمی و اقدامات فنی فرد مذکور را در فضای مجازی شناسایی کردند و متوجه شدند مجرم با ایجاد یک کانال در یکی از شبکه های اجتماعی اقدام به فروش دارو های فاسد و غیرقابل استفاده با مبالغ هنگفت تحت نام دارو های شیمی درمانی به افرادی که نیازمند این دارو هستند می کند.

وی بیان کرد: با به دست آمدن اطلاعات هویتی متهم و پس از تشریفات قضایی، در نهایت مجرم در مخفیگاه خود در یکی از منطقه ها جنوبی تهران دستگیر و بیش از 300 قلم داروی غیرقابل استفاده از محل اختفای وی کشف شد.

سرهنگ گودرزی گفت: متهم پس از انتقال به پلیس فتا هرگونه جرمی را انکار می کرد، اما پس از روبه رو شدن با شاکی پرونده و ادله دیجیتال ضمن پذیرش بزه انتسابی به فروش دارو های فاسد اعتراف کرد.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ به شهروندان توصیه کرد: خرید و فروش هرگونه دارو در فضای مجازی ممنوع است و علاوه بر جرم بودن این اقدام، غالب این افراد هم کلاهبردار هستند، بسیاری از این افراد اصلا دارویی در اختیار ندارند و با یک جست و جوی ساده در فضای مجازی به اطلاعاتی دست پیدا می کنند و مدعی داشتن دارو های نادر هستند.

سرهنگ داود معظمی گودرزی خاطر نشان کرد: شهروندان در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی می توانند موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir گزارش کنند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 تیر 1400 بروزرسانی: 30 تیر 1400 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 1122

به "عامل فروش داروهای شیمی درمانی تقلبی دستگیر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عامل فروش داروهای شیمی درمانی تقلبی دستگیر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید