چک، یک دیپلمات روس که قرار بود ترور بیولوژیک انجام دهد را اخراج کرد

به گزارش تور ارمنستان، ایسنا نوشت: نخست وزیر جمهوری چک با اعلام اخراج دو مقام سفارت روسیه گفت، توطئه مسمومیت روس ها علیه شهردار پراگ در پی یک درگیری داخلی میان دیپلمات های روسیه مطرح شد و ساخته دست آن ها بوده است.

چک، یک دیپلمات روس که قرار بود ترور بیولوژیک انجام دهد را اخراج کرد

به نوشته روزنامه گاردین، ماه آوریل شهردار پراگ گفت، پس از انتشار گزارش هایی مبنی بر توطئه علیه سه سیاستمدار جمهوری چک تحت حفاظت پلیس قرار گرفته است. رسانه های این کشور گزارش کردند که یک دیپلمات روس چمدانی حاوی ماده سمی ریسین را وارد این کشور نموده تا از آن برای ترور استفاده کند.

آندری بابیش، نخست وزیر جمهوری چک روز آدینه گفت: تمامی این توطئه جعلی بوده و در نتیجه یک خصومت شخصی میان کارمندان سفارت روسیه در پراگ بوده است. یکی از آن ها اطلاعات نادرستی درباره یک حمله برنامه ریزی شده علیه سیاستمداران چک به سرویس ضد اطلاعات ما ارائه نموده است.

نخست وزیر چک با اعلام اخراج دو دیپلمات روس گفت: ما به دنبال روابط خوب با تمام کشورها هستیم اما ما یک کشور مستقل هستیم و چنین اقداماتی در قلمروی ما غیرقابل قبول است.

سفارت روسیه این تصمیم را یک تحریک جعلی دانست و انتظار می رود که دیپلمات های جمهوری چک از سوی مسکو اخراج شوند. همچنین رئیس اطلاعات خارجی روسیه تصمیم پراگ را یک تحریک بد توصیف نموده و تاکید نمود مسکو به آن پاسخ خواهد داد.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 17 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 454

به "چک، یک دیپلمات روس که قرار بود ترور بیولوژیک انجام دهد را اخراج کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چک، یک دیپلمات روس که قرار بود ترور بیولوژیک انجام دهد را اخراج کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید