پاسخ وزارت خارجه به ادعای خلاف واقع روزنامه کیهان

به گزارش تور ارمنستان، روابط عمومی وزارت امور خارجه با انتشار اطلاعیه ای در پاسخ به مطلب درج شده در یکی از جراید تحت عنوان چه کسانی کره ای ها را گستاخ کردند؟ مواردی را برای آگاهی عمومی منتشر ساخت.

پاسخ وزارت خارجه به ادعای خلاف واقع روزنامه کیهان

به گزارش خبرنگاران، در اطلاعیه وزارت امور خارجه آمده است:

1. اساسا هیچگاه تماس تلفنی از سوی سخنگوی وزارت خارجه کره با سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران در سئول حاصل نشده و این ادعا از اساس نادرست است.

2. دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران در سئول با مدیر کل مسئول حوزه خاورمیانه بوده و در این دیدار کمترین اشاره ای به اظهارات رئیس کل محترم بانک مرکزی نشده است.

3. در پی این دیدار، خبرگزاری کره ای یونهاپ خبری بی اساس مبنی بر احضار سفیر جمهوری اسلامی ایران منتشر و اظهاراتی را به سفیر منتسب کرد که طی اطلاعیه روابط عمومی وزارت امور خارجه در تاریخ 31 تیر ماه اعلام شد: متاسفانه خبرگزاری یونهاپ در اقدامی غیرحرفه ای، خبری بی اساس را منتشر نموده است. سفیر جمهوری اسلامی ایران در کره جنوبی به وزارت خارجه محل احضار نشده، بلکه دعوت شده است.

4. در دو سال گذشته، تامین دسترسی به منابع مالی بانک مرکزی در کره، دستور کار اصلی و محوری روابط با کره جنوبی بوده و در این راستا، علاوه بر پذیرش فرستاده ویژه این کشور، ده ها دیدار در تهران و سئول با مقامات کره ای صورت گرفته است. بدیهی است که ماهیت وظایف وزارت امور خارجه اقتضاء می کند که همه اقدامات خود را خبری نکند.

5. وزارت امور خارجه طبق وظایف ذاتی خود، عمدتا تسهیل کننده روابط خارجی و از جمله روابط مالی با سایر کشورهاست و در راستای اجرای این ماموریت، در کنار سایر نهادهای کشور واقع شده است. بدیهی است این امر نافی یا جایگزین وظیفه ذاتی سایر نهادها نبوده و وزارت خارجه نمی تواند به جای آنها اقدام کند. به همین دلیل طرح دعوی علیه بانک های متخلف کره ای در محاکم صالحه، توسط نهادهای ذیربط در دست پیگیری است و این موضوع توسط ریاست محترم بانک مرکزی اعلام شده است.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 31 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 547

به "پاسخ وزارت خارجه به ادعای خلاف واقع روزنامه کیهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ وزارت خارجه به ادعای خلاف واقع روزنامه کیهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید