گزارش درباره آزادی یک میلیارددلار از دارایی ایران صحیح نیست

به گزارش تور ارمنستان، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گزارش یک شبکه خبری در مورد اقدام احتمالی این کشور در آزادسازی یک میلیارد دلار از دارایی های ایران را رد کرد.

گزارش درباره آزادی یک میلیارددلار از دارایی ایران صحیح نیست

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گزارش شبکه خبری سی ان ان درباره اقدام احتاقتصادی واشنگتن درباره آزادسازی یک میلیارد دلار از دارایی های ایران به مثابه حسن نیت را نادرست اعلام نمود.

ند پرایس در پیامی توئیتری نوشت: گزارش ها مبنی بر اینکه ما در حال آنالیز آزادسازی دارایی های ایران به عنوان اقدامی یکجانبه هستیم، صحیح نیست.

وی اضافه نمود: همانگونه که گفته ایم، هرگونه اقدام قابل توجه آمریکا باید بخشی از فرایند اقدامات اتخاذی از سوی دو طرف باشد.

گفتنی است که شبکه سی ان ان پیش از این مدعی شده بود که دولت جو بایدن در حال آنالیز آزادسازی یک میلیارد دلار از دارایی های مسدود شده ایران برای استفاده از آن در امور بشردوستانه است.

سی ان ان این موضوع را به نقل از سه فرد مطلع به فرایند مذاکرات نقل نموده و این اقدام واشنگتن را گامی در جهت نشان دادن حسن نیت به ایران اعلام نمود.

این شبکه همچنین اضافه نمود که این مبلغ نقداً در اختیار ایران قرار نخواهد گرفت، بلکه به کانال اقتصادی سوئیس که از آن با نام ترتیبات تجاری بشردوستانه سوئیس یاد می گردد، اختصاص خواهد یافت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 خرداد 1400 بروزرسانی: 5 خرداد 1400 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 1032

به "گزارش درباره آزادی یک میلیارددلار از دارایی ایران صحیح نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش درباره آزادی یک میلیارددلار از دارایی ایران صحیح نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید